Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Życie w osiedlowym gwarze

Jeśli jesteśmy mieszkańcami jednego z polskich osiedli, to prawdopodobnie należymy też do spółdzielni nim zarządzającej. Dziś słowo „spółdzielnia” kojarzy się już przede wszystkim z mieszkaniami, dlatego też warto jest im poświęcić choć trochę uwagi na przykład dlatego, że ostatnimi czasy słyszymy, iż przekształcenie spółdzielni to coraz powszechniejsze zjawisko. Warto jednak na samym początku zauważyć, że dzisiejsze spółdzielnie mieszkaniowe nie przypominają już tych z czasów PRL-u, kiedy to stawiano liche ściany i budowano wyłącznie po to, by coś było. Współcześnie niemal każda spółdzielnia to miejsce, w którym rozwija się kultura, dzieci mogą czuć się bezpieczne. Coraz więcej jest pięknych osiedli, na których funkcjonalność spotyka się z estetyką. Dobrze jest też przyjrzeć się wszelkim zmianom, jakie zaszły w funkcjonowaniu grup osiedlowych. Na pewno wiele się zmieniło na lepsze. Co do tego nie ma wątpliwości chyba nikt.

Oczywiście nadal miejsca do życia, którymi są bloki, pozostawiają częstokroć wiele do życzenia, jednak nie da się ukryć, że to one są przestrzenią, która gwarantuje setkom tysięcy ludzi schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Na pewno dobrze jest mieć mieszkanie idealne, ale jeśli go nie ma, to przynajmniej postarajmy się o to, by to aktualne było w jak najlepszym stanie. Tak właśnie robią wszelcy aktywiści, którzy nie boją się brać czynnego udziału w życiu swojej małej lub nieco większej lokalności. Na pewno niczego oni nie tracą. Osoby te doskonale wiedzą, czym jest przekształcenie spółdzielni i czy chcą do niego dążyć. Niestety okazuje się, że bierni mieszkańcy bloków takiej wiedzy nie posiadają, a szkoda. Dobrze jest wiedzieć, że przekształcenie spółdzielni to proces, na skutek którego powstają wspólnoty mieszkaniowe posiadające swoją odrębność w postaci możliwości własnego rozporządzania sprawami finansowymi. Okazuje się, że jest to wspaniały sposób na to, by sprawniej działała cały spółdzielnia, której wspólnota jest częścią.

Aby przekształcenie spółdzielni miało miejsce trzeba spełnić wiele prawnych wymogów, ale na pewno na samym początku to mieszkańcy danego miejsca muszą wiedzieć, czy tego chcą. Jest to podstawa do przeprowadzenia jakichkolwiek zmian. Na pewno nieraz bywało i tak, że ktoś z nas podpisywał się pod czymś, o czym nie do końca miał pojęcie, dlatego wiedzmy, że nie warto tego więcej robić. Wspólnoty mieszkaniowe nie pociągają za sobą żadnych przykrych konsekwencji poprzez należenie da nich, jednak dobrze jest mieć pełną świadomość, czym są i jaki wpływ mogą mieć na nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *