Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

Przeponowe naczynia wysokiej jakości

Przeponowe naczynia wysokiej jakości

Ogrzewanie domu różnorodnej wielkości czy też firmy. Systemy solanre, a więc magazynowanie do schłodzenia oraz kompensacja rozszerzalności cieplnej wody z glikolem. Odnoszenie ciśnienia w cieci. Chłodnictwo. Ciepła woda pitna. Co łączy te More »

Co oferują kantory internetowe?

Co oferują kantory internetowe?

Wszyscy wiemy już, że z przeróżnych usług możemy już korzystać nie tylko na sposób rutynowy, ponieważ także i w sposób daleki. Ten jest dla nas w dużym stopniu atrakcyjniejszy, wobec tego kiedy More »

Odsprzedaż mieszkań w wystrzałowej cenie

Odsprzedaż mieszkań w wystrzałowej cenie

Sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym a więc m.in. taka usługa jak mieszkania w olsztynie na sprzedaż obejmuje w większości wypadków mieszkania w stanie deweloperskim. Nie każdy jednakże ceduje sobie sprawę z tego More »

Wiele imion księgowości

Wiele imion księgowości

Księgowość jest przydatna w realizowaniu zawodowych obowiązków. Jest to szerokie spektrum działań, które idealnie ogarnia księgowa poznań. Jej praca wymaga wysiłku, jest trudna i przynosi wiele niespodzianek, ale potrafi także dać ogromną More »

 

Szkolenia medialne pomocne w budowaniu wizerunku firmy

Szkolenia medialne to w dużym uproszczeniu kursy przeznaczone dla osób kontaktujących się z dziennikarzami. Skorzystają więc z nich rzecznicy prasowi, ale nie tylko – mogą one być pomocne również dla zarządców przedsiębiorstwa.

Kiedy to się przydaje?

W jakich sytuacjach szkolenia medialne i wiedza na nich zdobyta będzie przydatna? Każde przedsiębiorstwo, a zwłaszcza te dobrze rozwinięte i zatrudniające wielu pracowników, z pewnością ma osiągnięcia, którymi będzie chciało podzielić się z dziennikarzami. Jeśli jednak podczas rozmowy przekażemy zbyt wiele informacji, te najbardziej istotne mogą umknąć przedstawicielowi mediów. Dzięki specjalnemu szkoleniu można nauczyć się selekcjonować przekazywane wiadomości w taki sposób, aby informacje były odebrane jednoznacznie. Czasem bywa również i tak, że w firmie zdarzy się sytuacja kryzysowa, która z pewnością zainteresuje dziennikarzy. Na szkoleniu można dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotowywać się do wywiadów i jak wybrnąć z trudnej sytuacji, kiedy otrzymujemy niewygodne pytanie od dziennikarza.

Jak nas widzą…

Wizerunek firmy jest niezwykle istotny, dlatego warto go budować niezależnie od sytuacji. jeśli możemy się pochwalić jakimś ciekawym osiągnięciem, dużym sukcesem czy uznaniem wśród ekspertów, na pewno trzeba taką informację przekazać do mediów. Umiejętnie poprowadzona rozmowa to gwarancja, że powiemy dziennikarzowi dokładnie to, co chcemy przekazać, a nasza informacja będzie jasna.

Oczywiście na wizerunek firmy wpływa również zachowanie jej właścicieli czy zarządców w sytuacjach kryzysowych, które szkolenia medialne przecież mogą zdarzyć się w każdym przedsiębiorstwie. Specjalne szkolenie będzie pomocne szczególnie wtedy, kiedy czeka nas trudna rozmowa z dziennikarzami przed mikrofonem radiowym, albo kamerami telewizyjnymi. Poznając różne techniki i zdobywając wiedzę na temat mediów będziemy mogli zachować zimną krew w takich sytuacjach, co z pewnością przełoży się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy wśród odbiorców.