Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Szkolenia medialne pomocne w budowaniu wizerunku firmy

Szkolenia medialne to w dużym uproszczeniu kursy przeznaczone dla osób kontaktujących się z dziennikarzami. Skorzystają więc z nich rzecznicy prasowi, ale nie tylko – mogą one być pomocne również dla zarządców przedsiębiorstwa.

Kiedy to się przydaje?

W jakich sytuacjach szkolenia medialne i wiedza na nich zdobyta będzie przydatna? Każde przedsiębiorstwo, a zwłaszcza te dobrze rozwinięte i zatrudniające wielu pracowników, z pewnością ma osiągnięcia, którymi będzie chciało podzielić się z dziennikarzami. Jeśli jednak podczas rozmowy przekażemy zbyt wiele informacji, te najbardziej istotne mogą umknąć przedstawicielowi mediów. Dzięki specjalnemu szkoleniu można nauczyć się selekcjonować przekazywane wiadomości w taki sposób, aby informacje były odebrane jednoznacznie. Czasem bywa również i tak, że w firmie zdarzy się sytuacja kryzysowa, która z pewnością zainteresuje dziennikarzy. Na szkoleniu można dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotowywać się do wywiadów i jak wybrnąć z trudnej sytuacji, kiedy otrzymujemy niewygodne pytanie od dziennikarza.

Jak nas widzą…

Wizerunek firmy jest niezwykle istotny, dlatego warto go budować niezależnie od sytuacji. jeśli możemy się pochwalić jakimś ciekawym osiągnięciem, dużym sukcesem czy uznaniem wśród ekspertów, na pewno trzeba taką informację przekazać do mediów. Umiejętnie poprowadzona rozmowa to gwarancja, że powiemy dziennikarzowi dokładnie to, co chcemy przekazać, a nasza informacja będzie jasna.

Oczywiście na wizerunek firmy wpływa również zachowanie jej właścicieli czy zarządców w sytuacjach kryzysowych, które szkolenia medialne przecież mogą zdarzyć się w każdym przedsiębiorstwie. Specjalne szkolenie będzie pomocne szczególnie wtedy, kiedy czeka nas trudna rozmowa z dziennikarzami przed mikrofonem radiowym, albo kamerami telewizyjnymi. Poznając różne techniki i zdobywając wiedzę na temat mediów będziemy mogli zachować zimną krew w takich sytuacjach, co z pewnością przełoży się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy wśród odbiorców.