Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Rola kierownika budowy

Kierownik budowy jest osobą, która odpowiada, od początku do końca, za stawianie obiektów budowlanych. Osoba na takim stanowisku czuwa nad pracami budowlanymi oraz bierze za nie pełną odpowiedzialność. Funkcję kierownika budowy może pełnić jedynie osoba, która posiada wszelkie uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w dziedzinie budownictwa.

Ogólnie, całe budownictwo jest regulowane prawnie przez ustawę o prawie budowlanym z dn. 7 lipca 1994 roku. Na podstawie treści tejże ustawy, kierownik budowy jest określany, jako uczestnik procesu budowlanego. Prawa i obowiązki kierownika budowlanego także są ściśle określane przez wyżej wymienioną ustawę.

Obowiązki kierownika budowy

Prawo budowlane jasno określa owiązki osoby zatrudnionej jako kierownik budowy. Mimo, że lista jego obowiązków jest zazwyczaj znacznie szersza, aniżeli mówi o tym prawo, to podstawowy zakres czynności dla tego stanowiska zawiera artykuł 22 Prawa Budowlanego. Pierwszą czynnością jest przyjęcie zlecenia budowy od inwestora. kierownik budowy musi także odpowiednio zabezpieczyć teren oraz oznaczyć go odpowiednimi tabliczkami. Jego zadaniem jest także wyznaczenie geodezyjnych wytycznych obiektu.

W trakcie wykonywania prac budowlanych, kierownik budowy musi przestrzegać dokumentacji, a także dokonywać wpisów do dziennika budowy. Ponadto zobowiązany jest do przestrzegania wytycznych zawartych w tymże dzienniku. Innym zadaniem kierownika budowlanego jest przestrzeganie zasad BHP oraz natychmiastowe zgłaszanie inwestorowi przerwania prac, wynikającego z powstałego zagrożenia zdrowia lub życia pracowników. Każdy etap budowy obiektu także musi być zatwierdzany przez kierownika budowy, przy czym wykonana praca musi być zgodna z projektem. Po zakończeniu robót budowlanych, kierownik budowy ma obowiązek zgłosić inwestorowi wykonanie zlecenia, zgłosić je do odbioru technicznego, a także podjąć się poprawy wszelkich wad i nieprawidłowości powstałych w toku budowy.