Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Rodzaje izolacji ścian fundamentowych

Kwestia izolacji fundamentów przed wilgocią jest niezwykle ważna. Jeśli zostanie zaniedbana na etapie budowy, może przyczynić się do powstawania wewnątrz budynku grzyba czy glonów, a także powodować przenikanie ciepła na zewnątrz.

 

Izolacja przeciwwodna gwarantuje, że fundamenty pozostaną suche. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że woda obecna w ścianach fundamentowych przyczynia się do ich korozji, zwłaszcza zimą, kiedy temperatura znacznie spada. Ponadto wilgoć może przenikać do wyższych pięter w wyniku czego na ścianach parteru łuszczy się farba, albo pojawia się na nich grzyb. Jest to również istotne ze względu na izolację termiczną – niezabezpieczone przed wilgocią fundamenty sprawiają, że ciepło przenika na zewnątrz budynku, a w efekcie zwiększają się koszty ogrzewania. Z tych powodów warto zwrócić uwagę na kwestię odpowiedniej izolacji fundamentów już na etapie budowy. Bywa jednak, że kupujemy gotowy dom, a błędy popełnione przez poprzedniego właściciela solidnie dają się nam we znaki. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie hydroizolacji pionowej, którą wybiera się zależnie od warunków wodnych i gruntowych panujących na danym terenie.

 

Lekka izolacja przeciwwilgociowa stosowana jest w sytuacji gdy poziom wody gruntowej znajduje się znacznie niżej niż fundament – chroni ona elementy konstrukcyjne przed wodą opadową, a także przed naturalną wilgocią gruntu,. Z pewnością spełni swoje zadanie na działkach z gruntami przepuszczalnymi a więc piaskami i żwirami. Można ją wykonywać również kiedy przy powierzchni znajduje się warstwa gruntu nieprzepuszczalnego, ale pod nią – grunt przepuszczalny. Tego typu izolacja kładziona jest na zewnętrznej stronie fundamentów.

Średnia izolacja przeciwwodna będzie skuteczna w sytuacji, gdy woda opadowa przesącza się w kierunku ścian fundamentowych budynków postawionych na gruntach nieprzepuszczalnych. Może się zdarzyć, że konieczny będzie drenaż, który odprowadzi spływającą wodę z dala od fundamentów – rozwiązanie to stosuje się na gruntach spoistych z obecnymi w nim „żyłami” piaszczystymi przepuszczającymi wodę. Zwykle do tego rodzaju izolacji wykorzystuje się folię, zaprawę wodoszczelną lub papę na lepiku.

 

W sytuacji gdy wymagane jest zabezpieczenie budynku przed wodą naporową, stosowana jest ciężka izolacja przeciwwodna. Musi ona mieć dużą wytrzymałość mechaniczną, a ponadto charakteryzować się idealną szczelnością. Prace rozpoczyna się od starannego zagruntowania podłoża, a do izolacji wykorzystywane są zazwyczaj papy termozgrzewalne albo folie samoprzylepne.