Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Przyjęcie sprzeciwu od wyroku zaocznego

Sprzeciw od wyroku zaocznego może zostać złożony przed pozwanego, kiedy nie mógł on  uczestniczyć w rozprawie sądowej toczącej się w jego sprawie nie z własnej winy, ale z powodu tego, że nie otrzymał korespondencji z sądu, informującej go o terminie mającej się odbyć rozprawy. Taka sytuacja ma także miejsce w przypadku, gdy został wydany wobec niego sądowy nakaz zapłaty. W takich wypadkach często okazuje się, że pozwany nie był świadomy tego, że przeciw niemu toczy się jakiekolwiek postępowanie i dowiedział się o tym fakcie dopiero wtedy, kiedy otrzymał sądowy nakaz zapłaty. Jeżeli nie jest on dla niego korzystny, bo pozwany nie zgadzał się już wcześniej z roszczeniami wysuwanymi wobec niego przez powoda, wówczas może w terminie czternastu dni od otrzymania wyroku wystąpić w wnioskiem o ponowne przesłanie do niego sądowego nakazu zapłaty uzasadniając to tym, że poprzedni nakaz po prostu do niego nie dotarł. Jeżeli sąd przychyli się do jego prośby, wówczas będzie mógł zapoznać się z tym nakazem i odnieść się do niego.

 

Kolejnym etapem starań o to, aby sprzeciw od wyroku zaocznego został przyjęty będzie merytoryczne uzasadnienie faktu, że pozwany posiada racje pozwalające mu sądzić, że sąd może wydać wyrok dla niego korzystny.

W tym celu będzie musiał na przykład uzasadnić, że zlecenie wykonane wprawdzie na jego prośbę zostało źle wykończone i to jemu należy się  odszkodowanie. W przypadku udzielonego kredytu może starać się uzasadnić, że nie był świadomy konsekwencji, z jakimi będzie się wiązało zaciągnięcie takiego kredytu oraz, że wszczęte wobec niego postępowanie windykacyjne nie zostało dobrze przeprowadzone o czym może świadczyć fakt, że nie dowiedział się w porę o toczącym się w jego sprawie postępowaniu sądowym. Zatrudniony przez niego prawnik pomoże mu w znalezieniu jeszcze innych powodów uzasadniających bezzasadność pozwu złożonego przez powoda.

 

Jeżeli sprzeciw od wyroku zaocznego, a także sprzeciw od nakazu zapłaty zostaną przyjęte, wówczas wyznaczony zostanie termin jawnej rozprawy sądowej, na której przesłuchane zostaną strony sporu oraz świadkowie. Powód będzie się starał wykazać, że udzieleniu kredytu odbyło się na jasnych zasadach, umowa została sporządzona klarownie, bez wykorzystania żadnych kruczków prawnych, a pozwany nie reagował na kolejne wezwania do zapłaty kierowane pod jego adresem. Natomiast pozwany będzie przekonywał, że starał się spłacić kredyt w terminie, ale został on obciążony za dużymi odsetkami, o których wysokości nie został poinformowany. Na podstawie wszystkich tych zeznań sędzia będzie mógł wydać prawomocne orzeczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *