Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Perfumy a samopoczucie

Perfumy, zanim zostały rozpowszechnione w takiej formie, jaką znamy obecnie, zmieniały swoje użycie, rolę oraz spełniały szereg innych funkcji. Dziś też wykorzystuje się perfumy w różnych celach. Przede wszystkim chcemy po prostu ładnie pachnieć i sprawiać tym przyjemność sobie oraz innym wokół. Jednak to nie wszystkie zastosowania perfum. Warto pamiętać, że perfumy mocno oddziałują na nasze samopoczucie.

Perfumy a leczenie

Poprawa kondycji psychicznej dzięki zastosowaniu aromatycznych olejków? Tak! To jest możliwe. Zajmuje się tym aromaterapia. Lekarze i specjaliści zajmujący się tym tematem potwierdzają, że leczenie za pomocą zapachów daje bardzo dobre wyniki u pacjentów – szybciej dochodzą oni do zdrowia i mają znacznie więcej sił w walce z wieloma dolegliwościami. Aromaterapia wykorzystywana jest również w leczeniu długotrwałego stresu.

Zapachy a skojarzenia – perfumy w marketingu

Każdy z nas ma takie zapachy, które dobrze się mu kojarzą. Być może z przyjemnymi chwilami z dzieciństwa? A może z jakąś osobą? Oczywiście są też zapachy, które nas odrzucają. Duża część zapachów uznawana jest przez populację za zapachy dobre i przyjazne – wykonywanych jest wiele badań, które to potwierdzają. Wyniki wykorzystywane są często w marketingu i w sprzedaży. W jaki sposób? Poprzez ściąganie do sklepu czy butiku za pomocą przyjemnego zapachu.

Kreuj siebie zapachem!

perfumy mogą nie tylko pomagać w reklamie przedsięwzięcia, ale również w kreowaniu naszego osobistego wizerunku. Poprzez strój oraz perfumy jakich używamy, dajemy bardzo konkretny znak otoczeniu jacy jesteśmy i czego mogą się po nas spodziewać. Kobiety delikatne wybiorą nuty kwiatowe, kobiety lubiące ekskluzywność pójdą w kierunku perfum szyprowych. Już po zapachu perfum możemy rozpoznać, z jaką osobowością się stykamy – dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Jak widaą, perfumy kryją w sobie wiele tajemnic i wiele zastosowań. Niekiedy to one sprawiają, że decydujemy się na kontakty międzyludzkie, czy na zakupy, które nie do końca są nam potrzebne…