Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Operacja przepukliny

Operacja przepukliny jest w dzisiejszych czasach bardzo łatwa. Taka sprawa jednak jak rehabilitacja po operacji jest niezbędna. Rekonwalescencja po operacji przepukliny pachwinowej przebiega szybko. Chory szybko wraca do zdrowia. Wstajemy już kilka godzin po zbiegu, gdy tylko minie ból zaczynamy chodzić. W dwa tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej prowadzimy już całkowicie normalne życie.

Wróć szybko do formy.

Operacja przepukliny pachwinowej nie jest szczególnie obciążającym zabiegiem ani trudnych. Po operacji przepukliny pachwinowej, gdy jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym albo do kręgosłupowym, pacjent często już po kilku godzinach może wrócić do domu i zająć się taka sprawą jak rehabilitacja po operacji. Tylko w uzasadnionych przypadkach lekarze zatrzymują pacjenta w szpitalu na dobę i obserwują czy wszystko jest w najlepszym porządku. Przez około cztery dni trzeba przyjmować leki przeciwbólowe, bo rana jest bardzo bolesna. Lekarze zachęcają, by jak najwcześniej po operacji zacząć chodzić.

Taka sprawa jak rehabilitacja po operacji tego typu nie jest skomplikowana. Chodzenie zaś chroni przed zrostami i uformowaniem się ciągnącej blizny. Blizny później ciężko się pozbyć, dlatego lepiej do niej nie dopuścić. Poza tym ruch przywraca prawidłową perystaltykę jelit. W innym przypadku mogłoby dojść do zaburzeń odżywiania. W pierwszych dniach po operacji mogą być problemy z wypróżnieniem, głównie z powodu lęku przed parciem na stolec. Dlatego warto zadbać o bardzo lekkostrawne produkty takie jak zupy, soki, owoce, musy owocowe, lekkie sałatki. Na ranie pooperacyjnej cały czas powinien być czysty opatrunek. Można sięgnąć po syntetyczny opatrunek ponieważ widać przez niego ranę, pozwala oddychać skórze, a jednocześnie chroni ranę przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Rany nie można moczyć. Terminy kontroli lekarskiej ustala się indywidualnie z lekarzem prowadzącym. Najważniejsze jest to aby chodzić dużo po operacji, nie leżeć za dużo, jeść lekkostrawne produkty, które będą pożywne i nie dopuścić do rozciągnięcia się blizny i do zaparć.