Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

DZIEDZICZENIE PRZEZ NIEPEŁNOLETNICH

Osoby niepełnoletnie to wszystkie te osoby, które nie ukończyły 18 lat albo mają 16 lat ale nie nabyły zdolności prawnych, lub nie nabyły zdolności prawnych z tytułu m. in. upośledzenia umysłowego (druga opcja możliwa jest m. in. w przypadku kobiet, które za zgodą sądu wyszły za mąż po ukończeniu 16 roku życia, a przed ukończeniem 18 roku życia). W przypadkach spadkobierców pozostających osobami niepełnoletnimi prawo spadkowe porady specjalistów w tym zakresie i wszystkie procedury znacząco ulegają zmianie w stosunku do dziedziczenia przez osobę pełnoletnią z pełnią zdolności prawnych. O przyjęciu lub odrzuceniu spadku decydują rodzice lub opiekunowie albo opiekun prawny osoby niepełnoletniej. Decyzja ta, w przypadku dwojga rodziców posiadających władzę rodzicielską lub dwojga opiekunów prawnych musi być wspólna i zgodna, bowiem wykracza poza zakres zwykłego rozporządzania majątkiem osoby małoletniej.

PRZEJĘCIE SPADKU PRZEZ OSOBĘ NIEPEŁNOLETNIĄ

W sytuacji, w której nieznana jest rzeczywista wartość majątku podobnie jak w przypadku osoby pełnoletniej od październik 2015 roku możliwe jest sporządzenie wykazu inwentarza (dokument prywatny) lub spisu inwentarza (dokument urzędowy), którego wykonania muszą się podjąć wszyscy opiekunowi prawni dziecka, którzy w jego imieniu odpowiadają za dane w nim przedstawione. W przypadku niezgodności opiekunów prawnych co do formy i zasadności przyjęcia przez niepełnoletnią osobę spadku sprawę kieruje się do sądu. Ponieważ w tym zakresie niesprecyzowane jest dokładnie – co jest niemożliwe – prawo spadkowe porady specjalisty, najlepiej radcy prawnego lub adwokata są nieodzowne.

 

Można ich zasięgnąć korzystając z dostępnych bezpłatnych porad prawnych lub komercyjnie u jednego z wybranych specjalistów. Nie każdy problem obejmujący spadek, nawet w stosunku do osoby niepełnoletniej wymaga ingerencji prawników, jednakże czasami wymaga nawet ingerencji sądu. Stąd też i prawo spadkowe porady pełnomocnika i wzajemne wsparcie są niezwykle istotne i pomagają przetrwać trudny zazwyczaj czas, który wiążę się nie tylko ze sprawami formalnymi ale również z okresem żałoby po stracie bliskiej osoby.