Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Dziedziczenie majątku

Co do zasady dzieci spadkodawcy dziedziczą razem z żyjącym małżonkiem spadkodawcy czyli ojcem lub matką bądź małżonkiem rodzica, odpowiednio macochą lub ojczymem, w częściach równych, przy czym udział spadkowy małżonka zmarłego nie może być mniejszy niż jedna czwarta część. Jeśli powstają jakieś wątpliwości istnieje cos takiego jak prawo rodzinne według którego ustala się wszystkie szczegóły. Jeżeli jednak spadkodawca w chwili śmierci był stanu wolnego a posiadał dzieci, to wówczas dzieci spadkodawcy dziedziczą samodzielnie w częściach równych. Należy przy tym podkreślić, że w polskim prawie spadkowym nie ma rozróżnienia na dzieci z małżeństwa i dzieci pozamałżeńskie. Wszystkie dzieci spadkobiercy mają równe prawa do dziedziczenia.

W przypadku wątpliwości warto skorzystać z porady adwokata

Nie można ich także pomijać przy składaniu oświadczeń spadkowych, gdyż w przeciwnym razie, w przypadku dowiedzenia się o stwierdzeniu nabycia spadku lub sporządzeniu aktu poświadczenie dziedziczenia bez ich udziału, możliwe będzie podważenie takich czynności i dokonanie prawidłowego poświadczenia dziedziczenia lub stwierdzenia nabycia spadku. Ponadto osoby składające oświadczenia spadkowe niezgodnie z prawdą, jeżeli zataiły fakt istnienia pozamałżeńskich dzieci spadkodawcy, będą podlegać odpo­wiedzialności karnej. O takiej odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń notariusz i sąd uprzedzają składających oświadczenia. W przypadku wątpliwości najlepiej przejrzeć prawo rodzinne aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Również w tym przypadku, jeżeli dziecko spadkodawcy zmarło przed spadkodawcą, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom czyli wnukom spadkodawcy w częściach równych.

Przepis ten stosuje się odpowiednio w sytuacji, kiedy wnuk spadkodawcy zmarł przed spadkodawcą, wówczas udział spadkowy, który przypadałby wnukowi spadkodawcy, przypada jego dzieciom. prawo rodzinne to kodeks, z którego należy skorzystać w przypadku wątpliwości. Najlepiej skorzystać z porady prawnika.