Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Czy ekg w ciąży to dobry pomysł?

Ciąża to taki okres, w którym nie można sobie pozwalać na wszystko. Trzeba uważać, bo przecież nosimy w sobie życie! I tutaj pojawia się jakże ważne pytanie – czy ekg w ciąży jest dobrym pomysłem? Cóż, można śmiało powiedzieć, że jeżeli jesteśmy takimi kobietami, które są stosunkowo bojaźliwe, bardzo przewrażliwione, to faktycznie możemy mieć pewne wątpliwości. Gdyby tych wątpliwości nie było, to przecież nie byłoby tylu pytań tego typu, wątpliwości. Otóż kwestia jest taka, iż takie badania nie są czymś niewskazanym w ciąży. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli jesteśmy takimi kobietami, dla których swoje zdrowie, ale także zdrowie nienarodzonego dziecka są wartościami nadrzędnymi, a niewątpliwie tak jest, to nie będziemy deprecjonowały dużego znaczenia takiego badań. Co jak co, ale lekarz doskonale zna się na swoim zawodzie, wie co można, a czego w żadnym razie nie można.

Skoro w jednoznaczny sposób mówi nam, iż ekg w ciąży jest takim badaniem, które jest w porządku, nie ma najmniejszego problemu z przeprowadzaniem takowego, to naprawdę nie ma większego sensu zakładać, że jest zgoła odmiennie. Przecież lekarz nie jest typem takiego człowieka, który wprowadza swoje pacjentki w błąd. Problemem wielu Polaków jest właśnie brak zaufania do drugiego człowieka – to co prawda zrozumiałe, bo przecież zapewne wielokrotnie sparzyliśmy się na tym, ale jednak nie wydaje się, aby brak zaufania w kierunku lekarza prowadzącego naszą ciążę był czymś wskazanym. Zresztą nie ma lekarza, który odradzałby przeprowadzenie takiego badania!

Co w takim razie można poradzić w tym momencie takiej kobiecie, która co prawda nie wie za bardzo o co chodzi w temacie EKG, ale jednak szuka odpowiedzi? Cóż, po prostu proszę możliwie jak najszybciej zgłosić się na ekg w ciąży, w tym momencie nie ma najmniejszych przeciwskazań. Oczywiście warto zawsze mieć jakieś wątpliwości, są one nawet zdrowe, bo świadczą o tym, że nam zależy, ale jednak nie można przesadzać w tym względzie za bardzo.