Rejsy morskie dla rodzin

Rejsy morskie dla rodzin

Nie ma to jak wakacje – pozwalają uciec od gwaru miasta i codziennych obowiązków, a także pozyskać setki zdjęć oraz bagaż niezapomnianych doświadczeń i wspomnień. Oczywiście o ile tylko spędza się je More »

Rejsy morskie

Rejsy morskie

Naszym celem jest spełnianie największych wakacyjnych oczekiwań klientów oraz organizowanie wspaniałych wczasów dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Dlatego też zapraszamy do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Chorwacja na rejsy morskie http://talar-jachting.pl/terminarz-rejsow/, More »

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Kompleksowe rejsy szkoleniowe

Marzysz o tym, aby wypłynąć w pełne morze i samodzielnie kierować jachtem, a przy tym własnym przeznaczeniem? Wszak żeglowanie to nie tylko najlepszy sposób na relaks i odpoczynek od szarej codzienności, ale More »

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów w Grecji

Zachęcamy wszystkich z państwa, którzy marzycie o wyjątkowym wypoczynku, do wizyty w Grecji, która już od dawien dawna kusi swoimi urokami miliony turystów z całego świata. Nasza firma, specjalizująca się w organizowaniu More »

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Pokonaj swój strach przed stomatologiem

Możesz obawiać się bardzo różnych rzeczy, ale niektóre lęki są gorsze od innych, bo nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Tak szkodliwy może być lęk przed stomatologami, nie dający ci możliwości starcia się More »

 

Cud architektoniczny

W Europie istnieje wiele miejsc dokąd chętnie przyjeżdżają pielgrzymi z wielu zakątków. Jednak jednym z najważniejszych miejsc takich wypraw jest santiago de compostela, która co roku przyciąga setki pielgrzymów i turystów ciekawych tego jakże wyjątkowego miejsca. Co takiego wyjątkowego skrywa w sobie santiago de compostela, czyli miasteczko leżące w północno-zachodniej Hiszpanii, w prowincji A Coruña? Wznosi się tam jedna z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, a mianowicie katedra, która według legend i tradycji jest miejscem spoczynku Świętego Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów.

Każdy powinien chociaż raz w życiu wybrać się w tak wspaniałe miejsce.

Według wielu znawców sztuki i architektury katedra w santiago de compostela pielgrzymka jest uznawana za jedno z największych dzieł architektury romańskiej w całej Hiszpanii i zasłużyła na miano jednej najważniejszych świątyń w średniowieczu. Wnętrze katedry jest wypełnione licznymi rzeźbami z okresu romańskiego oraz równie cennymi dziełami sztuki. Cechą charakterystyczną w jej wnętrzu jest również potężna kadzielnica, która liczy sobie przeszło 700 lat, zwisa ona na sklepieniu na skrzyżowaniu naw katedry. Wielu pielgrzymów dociera do katedry po wielu tygodniowej wyprawie tak zwaną drogą Świętego Jakuba. Droga ta jest oznaczona muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, a także żółtymi strzałkami. Istnieje kilka szlaków pielgrzymkowych, lecz wszystkie z nich prowadzą podróżujących do katedry. To właśnie wyznaczona droga Św. Jakuba jest uznawana za jeden z najważniejszych szlaków dla chrześcijan, wraz z drogami do Rzymu oraz Jerozolimy. Skąd w ogóle pomysł na wyznaczenie takiego szlaku? Otóż według legendy, ciało św. Jakuba zostało przetransportowane łodzią do północnej Hiszpanii, a następnie pochowano je w miejscu, w którym dziś usytuowane jest miasto Santiago de Compostela. Jest to więc miejsce pełne cudownej architektury, gdzie odnajdziemy wspaniałe dzieła sztuki oraz będziemy mogli odbyć pielgrzymkę w tak ważne miejsce dla chrześcijan. Całe miasto to urzeknie nas zarówno pięknem, jak i tajemniczością, jaką będzie można poczuć, choćby we wnętrzu cudu architektury, jakim jest katedra w Santiago de Compostela.